Logopedia

Logopedia

Logopeda Częstochowa

Każdego, kto zmaga się z wadami wymowy, zapraszamy na konsultację z naszym logopedą – Danutą Kuźnik. Z porad naszego specjalisty korzystają nie tylko dzieci borykające się z wadami wymowy, lecz także dorośli, którzy korzystają z protez zębowych, mają wady ortdontyczne lub silną próchnicę. Nigdy nie jest za późno, aby poprawić płynność mowy i tembr głosu. Gwarantujemy zadowalające efekty i przyjazną atmosferę!

Danusia uczy mówić cz.1

Pani Danusia, dentariowy logopeda serdecznie zaprasza na konsultacje 🙂

Opublikowany przez Dentaria na 7 października 2017

 

Rozwój mowy dziecka przebiega w określonych etapach. Jeśli coś w ich przebiegu niepokoi rodzica, warto skonsultować się z logopedą.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Na zasób słownictwa. Jeśli córka lub syn ma dwa lata i nie mówi lub mówi bardzo mało – porozmawiaj o tym ze specjalistą. To nieprawda, że np. chłopcy mówią później. Podtrzymywanie tego mitu, okazuje się krzywdzące dla rozwoju intelektualnego dziecka. Dwulatek powinien m posługiwać się już prostymi zdaniami typu: Mama nie. Tata bum bum.
  2. Na reakcję na swoje imię. Jeśli dziecko nie reaguje na nie, może to być wada słuchu lub inne zaburzenie, które wcześnie rozpoznane, pozwala szybciej reagować.
  3. Na położenie języka w czasie mówienia. Jeśli Twoje dziecko wsuwa język między zęby podczas wymowy głosek takich jak t, d, n, l,s, z, c, dz, konieczna jest terapia logopedyczna. Utrwalenie seplenienia międzyzębowego będzie skutkowało problemami z komunikacją, może być przyczyną problemów społecznych, zdrowotnych.
  4. Na zamiany głosek w wyrazach. Dowiedz się czy taka wymowa jest jeszcze w normie czy warto już podjąć działania korekcyjne.
  5. Na płynność mowy. Jeśli twoje dziecko się jąka, wiedz, ze można mu pomóc w pozbyciu się tej wady.
  6. Na wyrazistość wymowy. Jeśli tylko ty jesteś osobą, która rozumie swoje dziecko, warto sprawić, by zrozumieli je inni.
  7. Na szkołę. Jeśli twoje dziecko wybiera się ju7ż do szkoły, warto skontrolować, czy jego wymowa jest w pełni precyzyjna. Zdarza się, że problemy z wymową skutkują również kłopotami z ortografią czy czytaniem.

Zapraszamy do Dentarii na konsultację logopedyczną, jeśli masz pytania – zadzwoń, chętnie na wszystkie odpowiemy.

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności