Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia Częstochowa

Siedzący tryb pracy, sporadyczne podejmowanie aktywności fizycznej, czy nadprogramowe kilogramy, mogą negatywnie odbijać się na kondycji Twojego organizmu. Coraz częściej w gabinecie fizjoterapeuty można spotkać nie tylko osoby dochodzące do pełnej sprawności po przebytych urazach, ale również pacjentów którzy przez prowadzenie niewłaściwego trybu życia, borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Ty również zaliczasz się do tej grupy? Pomoże Ci nasz fizjoterapeuta.

Fizjoterapia Częstochowa

Czym jest fizjoterapia?

To jedna z dziedzin należących do szeroko pojętych nauk medycznych. Polega na leczeniu i rehabilitacji za pomocą różnych form energii. Fizjoterapeuta podczas pracy z pacjentem wykorzystuje odpowiednio dostosowane bodźce o charakterze termicznym, kinetycznym, mechanicznym, elektrycznym, świetlnym czy chemicznym. Fizjoterapia ma pomagać w utrzymywaniu, przywracaniu oraz poszerzaniu zdolności motorycznych. Przy pomocy metod fizjoterapeutycznych można leczyć nieprawidłowości w funkcjonowaniu układów: nerwowo-mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, krążenia oraz oddechowego.

Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?

Są pewne sytuacje, w których powinieneś udać się do gabinetu fizjoterapeuty. Pierwszą z nich jest wystąpienie jakiegokolwiek urazu. Nie warto bagatelizować nawet najdrobniejszych i z pozoru niewinnie wyglądających obrażeń, ponieważ mogą one przyczynić się do wystąpienia poważniejszych problemów w przyszłości. Drugim czynnikiem alarmującym, który powinien skłonić Cię do zapisania się na wizytę u fizjoterapeuty, jest przewlekły ból i utrzymujące się ograniczenia ruchowe. Fizjoterapia jest też bardzo ważnym elementem rehabilitacji osób cierpiących na poważne zwyrodnienia stawów oraz choroby chroniczne takie jak stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, mózgowe porażenie dziecięce, czy padaczkę.

Jak możemy pomóc?

Wychodząc na przeciw naszym klientom dokładamy starań aby oferowane przez nas zabiegi spełniały najwyższe standardy. Dokładnie informujemy o planowanym przebiegu leczenia, a wszelkie zabiegi dobierane są indywidualnie po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie i badaniu, podczas pierwszej wizyty. Zabiegi są nowoczesne i bezpieczne, a dzięki swojej skuteczności nastawione na szybką i efektywną rehabilitację.
Dla nas najważniejsze jest Twoje dobro. Nie unikamy trudnych przypadków, traktujemy je jak wyzwania i wychodzimy im naprzeciw. Przyjdź i daj sobie pomóc!

Jakie efekty przynoszą zabiegi fizjoterapeutyczne?

Prawidłowo opracowany plan zabiegów oraz pełne zaangażowanie zarówno fizjoterapeuty, jak i pacjenta w proces leczenia, pozwalają w krótkim czasie osiągnąć widoczne efekty. Nowoczesna fizjoterapia pozwala pacjentom walczyć z przewlekłym, opornym na leczenie farmakologiczne bólem, a nawet w niektórych przypadkach eliminuje potrzebę wykonania zabiegów chirurgicznych. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, ogromnemu doświadczeniu naszych terapeutów i ścisłej współpracy z lekarzami specjalistami, w naszym centrum medycznym skutecznie pomagamy osobom zmagającym się z różnego rodzaju urazami i schorzeniami. Umów się na wizytę w gabinecie w Częstochowie i daj sobie szansę na odzyskanie sprawności i życie bez bólu.

Po co dentyście fizjoterapeuta?

Właściwie funkcjonujący zgryz stabilizuje pozycję czaszki i kręgosłupa podczas przeżuwania i połykania pokarmów. Ewentualne nieprawidłowości w tym zakresie wiążą się z wystąpieniem szeregu zaburzeń niosących konsekwencje dla funkcjonowania całego organizmu. Wzmożone napięcie mięśni aparatu żucia, które jest uwarunkowane dotylnym ustawieniem żuchwy, będzie powodować doprzednie ułożenie głowy. Wymusza to przesunięcie odcinka piersiowego kręgosłupa piersiowego w tył i opadnięcie miednicy do przodu. Mechanizm ten powoduje przybranie patologicznej postawy.

Istnieje szereg wskazań do przeprowadzenia rehabilitacji stomatologicznej, wśród których wymienić można między innymi:

 • ograniczenia i zaburzenia ruchomości żuchwy,
 • dolegliwości bólowe występujące podczas gryzienia, żucia pokarmów czy ziewania,
 • patologiczne starcie zębów,
 • zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi (bruksizm),
 • trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • zbaczanie żuchwy podczas jej odwodzenia lub przywodzenia,
 • bóle mięśni (bolesność uciskowa i dotykowa),
 • bóle uszu, szumy uszne, uczucie zatkania i wypełnienia ucha bez wyraźnej przyczyny laryngologicznej,
 • bóle za gałką oczną, uczucie wysadzania oka z oczodołu, silne łzawienie, bez wyraźnej przyczyny okulistycznej,
 • bóle zdrowych zębów,
 • stany pourazowe.

W naszej codziennej pracy z Pacjentem korzystamy z wielu metod terapeutycznych, takich jak np.:

 • terapia manualna (utrzymanie prawidłowych ślizgów stawowych i normalizacja napięcia mięśniowego)
 • terapia czaszkowo-krzyżowa (utrzymanie prawidłowej ruchomości kości czaszki i normalizacja napięcia układu oponowego),
 • klawiterapia (normalizacja przewodnictwa nerwowego),
 • kinezyterapia (praca nad wzorcem ruchu i odpowiednią postawą ciała.

Gwarancją skutecznego leczenia dysfunkcji układu stomatognatycznego jest interdyscyplinarne podejście do problemu i wielowymiarowa współpraca ortodonty z fizjoterapeutą, a w razie potrzeby także ze specjalistami z zakresu innych dziedzin, takich jak psychologia, logopedia, czy dietetyka.

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności