Implantologia

Implantologia

Implanty Częstochowa

Męczy Cię stosowanie ruchomych protez stomatologicznych? Szukasz wypełnienia, które będzie bardziej estetyczne i zapewni Ci większą swobodę podczas spożywania posiłków? Skorzystaj z dobrodziejstw implantologii, które czekają na Ciebie w naszym Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria.

wnętrze gabinetu

Czym jest implantologia?

Implantologia stomatologiczna koncentruje się wokół zaawansowanych technologicznie sposobów uzupełniania braków w uzębieniu. Dzięki implantologii można odbudować pojedynczy ząb, jak i cały łuk. Implanty, które stosujemy wyróżniają się najwyższa jakością, są wytrzymałe i funkcjonalne. Wysoki poziom ich wykonania i indywidualny dobór do potrzeb pacjenta sprawiają, że doskonale komponują się z naturalnymi zębami pacjenta.

Dlaczego warto wykonać implanty zębowe?

Brak nawet pojedynczych zębów negatywnie wpływa na życie pacjenta. Niedostatki w uzębieniu mogą być powodem zaniżonej samooceny, problemów ze spożywaniem posiłków, występowania trudności w mówieniu, a nawet skutkować silnymi bólami głowy i problemami ze snem. Ponadto implanty mają korzystny wpływ na kości, nie podrażniają dziąseł i nie stawiają przed pacjentem ograniczeń co do rodzaju spożywanych pokarmów. Implant, który uzupełnia wolną przestrzeń, zapobiega też zmianie położenia sąsiednich zębów.

Zastosowanie implantów zębowych gwarantuje wysoką estetykę i trwałość efektów leczenia.

dlaczego warto wybrać implanty

Czy zabieg wszczepiania implantów zębowych jest bezpieczny?

Implant zębowy ma postać niewielkiego, metalowego stożka. Materiał budulcowy implantu cechuje się dużą wytrzymałością i jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Wszczepienie implantów jest poprzedzone konsultacją z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i zleca wykonanie niezbędnych badań. Zabieg jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Większość pacjentów kwalifikuje się do wszczepienia implantów zębowych, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, wśród których można wymienić:

  • zaawansowaną cukrzycę,
  • uzależnienie od alkoholu i narkotyków,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby psychiczne,
  • choroby układu krążenia,
  • niektóre zaburzenia metabolizmu,
  • niektóre wady zgryzu,
  • młody wiek pacjenta (kości szczęki i żuchwy muszą być w pełni ukształtowane)
  • zaawansowany zanik kości szczęki i żuchwy

przebieg zabiegu wszczepienia implantów - dentaria Częstochowa

Jakie implanty zębowe wybrać?

Przeprowadzając zabiegi w Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria, korzystamy z systemu implantów Straumann®. Te stworzone według najwyższych, szwajcarskich standardów jakości implanty są z powodzeniem stosowane od ponad 30 lat. Implanty Straumann® występują w czterech różnych rodzajach (Standard, Standard Plus, Tappered Effect oraz Bone Level) i mogą być wykończone jedną z dwóch rodzajów powierzchni (SLA lub SLA Active). W naszym gabinecie rekomendujemy pacjentom właśnie implanty Straumann®, ponieważ to najczęściej wykorzystywany i najwnikliwiej przebadany system na świecie.  

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności