Invisalign – Ortodoncja bez wyrzeczeń

Invisalign – Ortodoncja bez wyrzeczeń

Marzysz o pięknym uśmiechu, lecz nie uśmiecha Ci się noszenie metalowego, widocznego i nie zawsze wygodnego aparatu przez długi czas? Odpowiedzią jest Aparat Invisalign – przezroczyste nakładki, które umożliwiają korekcję zgryzu w komfortowy i niewidoczny sposób.

Czym jest Invisalign®?

Invisalign® to innowacyjna metoda prostowania zgryzu za pomocą aparatu w formie przezroczystych nakładek (alignerów). Nakładki te, dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań zgryzowych konkretnego pacjenta. Co ważne, możesz je z łatwością zdejmować, na przykład w celu umycia zębów.

Z Invisalign® leczymy różne wady zgryzu, począwszy od zębów stłoczonych lub z dużymi przestrzeniami, zgryzu krzyżowego, a skończywszy na przodo- i tyłozgryzie. Invisalign® to sprawdzona i pewna metoda prostowania zębów, opracowana i udoskonalana od 1997 roku przez firmę Align Technology we współpracy z wybitnymi ortodontami. Nowy uśmiech bez wyrzeczeń wybrały już ponad 5 milionów zadowolonych pacjentów!

Dlaczego Invisalign®?

Dzięki temu, że alignery są przezroczyste, mało kto domyśli się, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego. Dodatkowo, w szczególnych sytuacjach możesz je… po prostu zdjąć! Zapomnij o obawach związanych z jedzeniem i myciem zębów w trakcie leczenia ortodontycznego. Z Invisalign nie musisz zmieniać diety, a zachowanie higieny jamy ustnej jest tak proste, jak wcześniej. Niewidoczne nakładki to nie tylko dyskrecja i wygoda użytkowania, ale i… efekty. W zależności od wady zgryzu, rezultat leczenia możesz zobaczyć już po kilku miesiącach!

aligner invisalign

Jak działa Invisalign®?

Za pomocą kompletu przezroczystych alignerów Invisalign®, w sposób kontrolowany i stopniowy przemieszczamy zęby we właściwe miejsca. Leczenie podzielone jest na kilka etapów, w trakcie których przesuwamy tylko wybrane zęby – ząb po zębie ku prostemu uśmiechowi.

Ile kosztuje leczenie Invisalign®?

Cena leczenia ortodontycznego, zarówno aparatami tradycyjnymi, jak i nakładkami, zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. W zależności od wady zgryzu, całkowity koszt leczenia Invisalign® może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

W Dentarii zapewniamy kompleksowe leczenie ortodontyczne. Ponadto, wszystkie wizyty kontrolne w trakcie leczenia są u nas bezpłatne, bez względu na ich ilość oraz częstotliwość. Leczenie obejmujemy czteroletnią gwarancją braku dodatkowych kosztów, jeśli leczenie będzie wymagało korekt lub zmiany planu leczenia uwarunkowanego indywidualnym przypadkiem pacjenta. Wycenę opracowuje lekarz podczas konsultacji, którą możesz zaplanować już dzisiaj: 34 366-01-87.

Jak zacząć leczenie Invisalign® i dlaczego w Dentarii?

Marzenia nie urzeczywistnią się bez podjęcia pierwszego kroku, jakim jest konsultacja z lekarzem ortodontą. Nasz specjalista Invisalign®, Rafał Zalasiński, jest jednym z pierwszych 20 lekarzy, którzy podjęli się wprowadzenia prostowania zębów tą metodą do polskich gabinetów stomatologicznych. Dentaria natomiast, jest pierwszą kliniką w Częstochowie, która umożliwiła leczenie wad zgryzu w ten sposób.

Posiadamy największe doświadczenie w leczeniu metodą Invisalign®, nie tylko w regionie. Jesteśmy oficjalnym partnerem Invisalign®, a rzesza zadowolonych pacjentów (kilkadziesiąt udanych metamorfoz rocznie!) sprawiła, że osiągnęliśmy w tym partnerstwie status GOLD.

invisalign opakowanie

Dlaczego konsultacja Invisalign® jest tak ważna i jak przebiega?

W trakcie wizyty konsultacyjnej ocenimy stopień nieprawidłowości Twojego zgryzu. Dowiemy się, jakich efektów oczekujesz i wyjaśnimy jak możemy Ci pomóc dzięki Invisalign. Następnie zeskanujemy zęby nowoczesnym skanerem 3D i zwizualizujemy wygląd Twojego uśmiechu po zakończeniu leczenia. Teraz wiesz, czego się spodziewać!

Jak długo trwa leczenie Invisalign®?

Czas leczenia przezroczystymi nakładkami Invisalign® uwarunkowany jest indywidualnymi preferencjami pacjenta, lecz z reguły nie przekracza czasu prostowania zębów tradycyjnymi metodami. Leczenie trwa zwykle od kilku do kilkunastu miesięcy

Jakie są warianty leczenia Invisalign®?

 • Invisalign® Full
  Podstawowa opcja leczenia. Prostowanie zębów za pomocą zestawu zdejmowanych, prawie przezroczystych alignerów.
 • Invisalign®Lite
  Rozwiązanie przeznaczone do mniej skomplikowanych wad, takich jak lekkie stłoczenia i niewielkie przestrzenie między zębami.
 • Invisalign® Teen
  Aby wyjść na przeciw potrzebom młodszych pacjentów, proponujemy rozwiązanie, które poza wszystkimi opcjami dostępnymi w leczeniu Invisalign Full, jest wzbogacone o kilka dodatkowych elementów, np. wskaźnik częstości noszenia. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że systematyczność może czasem sprawiać nie lada wyzwanie. Jeśli więc okaże się, że systematyczne noszenie nakładek sprawia kłopoty, a lekarz, w związku z tym, zaleci przejście na aparat stały, rodzice otrzymają zwrot kosztów tego aparatu do kwoty 500 euro.
 • Invisalign® i7
  Łatwe i wygodne rozwiązanie zaprojektowane do niewielkiej korekty ustawienia zębów. Leczenie Invisalign i7 trwa tylko trzy miesiące.
 • Aparaty retencyjne Vivera
  Zestaw trzech przezroczystych aparatów retencyjnych, które pozwalają na długo zachować piękny uśmiech. Dostępne nie tylko dla pacjentów leczących się metodą Invisalign.

Nie odkładaj marzeń na później! Odkryj zalety Invisalign® już dziś.

Umów się na wizytę konsultacyjną w Dentarii w Częstochowie: (34) 366 01 87. Zapraszamy!

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności