Ortodoncja

Wady zgryzu to częsty problem, z którym borykają się Pacjenci w różnym wieku. Niewłaściwe ułożenie zębów może znacznie utrudniać higienę jamy ustnej, prowadzić do powstawania próchnicy, chorób dziąseł, problemów z prawidłową wymową, a nawet negatywnie wpływać na rysy twarzy. Nowoczesna ortodoncja  pozwala na ich skuteczne i szybkie korygowanie. Leczenie ORTODONTYCZNE  w Dentarii pozwoli Ci cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i pełnią zdrowia! Piękny uśmiech to większa pewność siebie, ze wszystkimi pozytywnymi konsekwencjami.
 
Współczesna stomatologia oferuje różne możliwości leczenia problemów ortodontycznych. Aparat ortodontyczny zawsze dobieramy do potrzeb i preferencji Pacjenta na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań (SKANER 3D, dokumentacja fotograficzna)  i szczegółowego wywiadu.
 
W leczeniu ortodontycznym dysponujemy całą gamą aparatów od klasycznych aparatów stałych zakładanych na zęby, po najnowocześniejszy przeźroczysty aparat Invisalign.

Aparat Invisalign

Aparat Invisalign w przeciwieństwie do klasycznych aparatów jest dzięki swojej budowie niewidoczny na zębach. Tę cechę cenią sobie szczególnie osoby, dla których ważny jest natychmiastowy efekt estetyczny. Pozwala on na leczenie od prostych do skomplikowanych ortodontycznych wad zgryzu za pomocą niewidzialnych nakładek, które pacjent może zdjąć na kilka godzin w ciągu dnia.

Aparat stały

Aparat stały — zbudowany z zamków i rurek ortodontycznych lub pierścieni, montowanych do zębów na czas leczenia. Na tych elementach, przy pomocy ligatur, osadzane są łuki (druty) oddziałujące na zęby z określoną siłą i przyczyniające się do ich przemieszczania w pożądanym kierunku. Pacjenci, u których zastosowano tę metodę co 1 – 1,5 miesiąca muszą odwiedzać gabinet ortodontyczny. W trakcie takiej wizyty ortodonta kontroluje postępy leczenia i dokonuje regulacji aparatu.

System samoligaturujący Damon i Insignia

System samoligaturujący Damon i Insignia — również należą do aparatów stałych, jednak w odróżnieniu od tych tradycyjnych, nie mają ligatur, czyli gumek służących do przymocowania drutu do zamków aparatu. Aparaty samoligaturujące pozwalają na uzyskanie szybszych efektów i znaczne skrócenie okresu leczenia. Ponadto brak ligatur skraca czas wizyt kontrolnych i ułatwia utrzymanie higieny.

śledź nas na:

umów wizytę

    * rejestracja potwierdzi termin wizyty telefonicznie