Zobacz inne porady:

Jak prawidłowo dbać o dziąsła?

Dziś nikogo już nie trzeba przekonywać, że dbanie o zdrowe zęby i dziąsła jest niezmiernie ważne. Przewlekłe stany chorobowe zębów i lekceważone problemy z przyzębiem mają poważny wpływ na układ pokarmowy i krwionośny. Jak dbać o zęby i dziąsła? Jakich przyrządów używać w domu: szczoteczek elektrycznych, sonicznych czy irygatorów?

Jak dbać o zęby w dorosłym wieku?

Zobacz inne porady: Kluczem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Nawet u osób

Ozon – jedno urządzenie, wiele możliwości

Leczenie zębów z wykorzystaniem ozonu opiera się na jego działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, przeciwwirusowym i zdolności do dezaktywacji bakterii próchnicotwórczych.

To nowoczesna, bezbolesna metodą leczenia, która w nieinwazyjny sposób pozwala leczyć początkowe zmiany próchnicowe.

Ozonoterapię można stosować w stomatologii zarówno w trakcie leczenia zębów mlecznych (ozonowanie zębów mlecznych), jak i stałych.

Kiedy stosujemy ozon w naszym gabinecie?
– stosowany jest podczas leczenia kanałowego zębów w celu eliminacji drobnoustrojów z zakażonych kanałów korzeniowych.
– podczas zabiegów chirurgicznych np. do dezynfekcji zębodołu, po usunięciu zęba lub też w celu leczenia trudno gojących się ran.
– ozonoterapia zmniejsza ból po zabiegach i przyspiesza gojenie.
– skutecznie pomaga przy leczeniu chorób dziąseł, umożliwia dokładną dezynfekcję kieszonek dziąsłowych i śluzówki oraz leczenie zmian zapalnych.
– Ozonowanie zębów będzie skuteczne, gdy zmiana jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, tak naprawdę obejmuje tylko zewnętrzna warstwę − szkliwo.

śledź nas na:

umów wizytę

    * rejestracja potwierdzi termin wizyty telefonicznie