Zobacz inne porady:

Utrata zęba stałego i co dalej ?

W każdym przypadku utraty zęba, ubytek należy odbudować. Współczesna stomatologia daje nam wiele nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają odtworzyć ubytek zęba, zachowując przy tym wszystkie naturalne funkcje uzębienia.

Czy złamany ząb da się ocalić?

Złamany ząb jest problemem, którego każdy z nas chciałby uniknąć. Jeśli nasz ząb się jednak złamie lub ukruszy, czym prędzej należy zapisać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.
Zdarzyło się… co teraz?

Erozja szkliwa, czyli co zjada twoje zęby?

Najtwardsza tkanka w ludzkim ciele to wcale nie kość czaszki, ani kość udowa, ale… szkliwo. Nie bez powodu stanowi ono pancerz dla zębów, który chroni je przed bakteriami, wpływem kwasów czy powstawaniem płytki nazębnej. Jednak do czasu – gdy na skutek twoich nawyków nie dojdzie do erozji szkliwa, która jest nieodwracalna.

Ozon – jedno urządzenie, wiele możliwości

Leczenie zębów z wykorzystaniem ozonu opiera się na jego działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, przeciwwirusowym i zdolności do dezaktywacji bakterii próchnicotwórczych.

To nowoczesna, bezbolesna metodą leczenia, która w nieinwazyjny sposób pozwala leczyć początkowe zmiany próchnicowe.

Ozonoterapię można stosować w stomatologii zarówno w trakcie leczenia zębów mlecznych (ozonowanie zębów mlecznych), jak i stałych.

Kiedy stosujemy ozon w naszym gabinecie?
– stosowany jest podczas leczenia kanałowego zębów w celu eliminacji drobnoustrojów z zakażonych kanałów korzeniowych.
– podczas zabiegów chirurgicznych np. do dezynfekcji zębodołu, po usunięciu zęba lub też w celu leczenia trudno gojących się ran.
– ozonoterapia zmniejsza ból po zabiegach i przyspiesza gojenie.
– skutecznie pomaga przy leczeniu chorób dziąseł, umożliwia dokładną dezynfekcję kieszonek dziąsłowych i śluzówki oraz leczenie zmian zapalnych.
– Ozonowanie zębów będzie skuteczne, gdy zmiana jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, tak naprawdę obejmuje tylko zewnętrzna warstwę − szkliwo.

śledź nas na:

umów wizytę