Profilaktyka

Profilaktyka

Nauka dokładnego i prawidłowego szczotkowania zębów. Pokażemy jak to robić, aby odnieść jak najlepszy efekt i zapewnić zdrowie naszym zębom i dziąsłom. Otrzymają Państwo od nas instrukcję obsługi zębów.

profilaktyka-1

Profesjonalne czyszczenie zębów

Usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu z zastosowaniem ultradźwięków (scaling), piaskowania oraz polerowania. Zęby dzięki polerowaniu odzyskują gładkość.

profilaktyka-2

Lakowanie

Zęby zaraz po wyrżnięciu mają na powierzchni żującej bardzo głębokie i wąskie bruzdy, które są trudne do oczyszczenia i szybko może pojawić się tam próchnica. Lakowanie to wypełnienie bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych specjalnym lakiem uszczelniającym w celu uniknięcia próchnicy.

UWAGA RODZICE! Lak chroni przed próchnicą powierzchnię żującą zęba, ale ząb ma 5 powierzchni. Niech więc lakowanie nie uśpi Waszej czujności i nie sprawi, że przestaniecie się o niego martwić myśląc, że się nie zepsuje. Ząb będzie zdrowy, jeżeli będziemy o niego dbać zgodnie z instrukcją obsługi.

Lakierowanie

Pokrycie wszystkich powierzchni zębów stałych i mlecznych lakierem fluorowym chroniącym zęby przed próchnicą.

Szkliwo w płynie Specjalny preparat “Tooth Mousse” to pasta z dodatkiem substancji wzmacniających zęby wyprodukowana na bazie wody. Dostępna jest w wielu smakach, co dodatkowo powoduje zwiększenie wydzielania śliny pomocnej w trakcie stosowania i zwiększa przyjemność użycia preparatu. Pastę nakładamy na zęby i pozostawiamy na około 2-3 minuty. Preperat zapewnia zębom szczególną dodatkową ochronę, pomaga zneutralizować kwasy produkowane przez bakterie płytki nazębnej oraz remineralizuje szkliwo zębów.

profilaktyka-3

NTI

Osoby cierpiące na uporczywe bóle migrenowe, zaciskają i zgrzytają zębami, mają nadwrażliwość zębów. Proponujemy rozwiązanie, które przyniesie wyraźną poprawę samopoczucia. Jeżeli zaciskają Państwo zęby, to odbywa się to w głębokiej fazie snu i nie da się tego kontrolować. Może to spowodować ból głowy, ból szczęk, bolesność karku, mięśni twarzy i nadwrażliwość zębów. System NTI to szyna znosząca te dolegliwości. Wykonana jest z przeźroczystego materiału przypominającego sztywną gumę. Nakłada się ją na zęby i “smacznie” śpi. To bardzo proste rozwiązanie, które już wielu osobom pomogło zwalczyć te nieprzyjemne dolegliwości.

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności