Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

stomatologia-dziecieca-dentaria-czestochowa

Planujesz zabrać swoje dziecko na pierwszą wizytę do gabinetu stomatologicznego? A może na skutek kiepskich doświadczeń z przeszłości, Twoja pociecha stresuje się już na sam widok fotela dentystycznego? Nie martw się, pomożemy Twojemu dziecku zaprzyjaźnić się z dentystą! W Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria otaczamy Małych Pacjentów troską, ciepłem i fachową opieką. Odwiedź naszą częstochowską poradnię i dowiedz się, jak od najmłodszych lat dbać o uśmiech Twojego malucha..

Czy warto zabrać dziecko do stomatologa dziecięcego?

Dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologa już od 18. miesiąca życia. Niektórzy dentyści zalecają, by wizyta wstępna odbyła się wcześniej – nawet przed pojawieniem się u malucha pierwszych ząbków. Dzięki niej dziecko bezstresowo zapozna się z lekarzem i warunkami panującymi w gabinecie stomatologicznym. Rodzic z kolei otrzyma cenne rady, które pomogą mu właściwie zadbać o higienę jamy ustnej i zęby mleczne swojej pociechy. Spotkanie ze stomatologiem dziecięcym powinno być nieodzownym punktem w kalendarzu specjalistycznych wizyt każdego Małego Pacjenta.

 

Co sprawia, że Dentaria jest miejscem przyjaznym dla Twojego dziecka?

Dziecięca poradnia dentystyczna w Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria jest pod każdym względem dostosowana do potrzeb najmłodszych i ich rodziców. Kolorowa, przyjazna przestrzeń poradni i odpowiednie podejście naszego wykwalifikowanego personelu gwarantuje, że Twoje dziecko będzie kojarzyło wizyty u dentysty tylko z pozytywnymi emocjami. Bajkowe obrazy zdobiące fasadę budynku, skupiają na sobie uwagę maluchów, redukują poziom stresu i sprawiają, że dziecko nie czuje się obco w nowym miejscu. Po przekroczeniu drzwi przychodni, oprócz kącika zabaw, na najmłodszych czekają czworonożni terapeuci – pies, puchate króliczki i spokojny żółw. W akwarium pływają wielobarwne rybki, a okazjonalne wizyty składa nam nawet towarzyski skunks. Staramy się oswajać Małych Pacjentów z każdy etapem, do którego przystępuje  stomatolog i angażować je, tak aby odwiedziny w gabinecie stomatologicznym były przyjemnym doświadczeniem. Doświadczenie związane z odwiedzinami w Dentarii nie kończy się wraz z powrotem do domu. Na Facebooku aktywnie prowadzimy profil przychodni, na którym publikujemy treści adresowane do dzieci. Dzięki bajkom naszego autorstwa i edukacyjnym filmikom, samodzielne dbanie o ząbki staje się jeszcze łatwiejsze.

dziecko w gabinecie stomatologicznym dentaria

 

Jakie zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej wykonujemy?

Oferujemy pełne spektrum zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej. Zawsze rozpoczynamy od wizyty adaptacyjnej. Podczas kolejnych diagnozujemy stan zębów dziecka i dopasowujemy terapię do potrzeb pacjenta. Podejmujemy się lakowania zębów mlecznych i stałych, wypełniania zębów, fluoryzacji, dewitalizacji oraz leczenia kanałowego. Leczymy bez bólu, wykorzystując podczas zabiegów bezpieczne środki znieczulające. Najmłodszym pacjentom proponujemy różnokolorowe wypełnienia do zębów mlecznych. Zakładanie tego typu plomb jest szybkie, wykazują się one wysoką trwałością, a dodatkowo sprawiają, że dzieci chętniej dbają na co dzień o swoje zęby.

Jak dziecko powinno dbać o zęby, by były w dobrej kondycji?

Codzienna higiena zębów może kojarzyć się Twojemu dziecku z nudnym obowiązkiem. Przy odrobinie wysiłku będziesz jednak w stanie pomóc mu wyrobić dobry nawyk i zamienić czynności związane z dbaniem o jamę ustną w dobrą zabawę. Z punktu widzenia profilaktyki stomatologicznej najważniejsze jest, by nauczyć dziecko myć zęby rano i wieczorem. Pomóc w tym mogą odpowiednie gadżety. Szczoteczka – poza tym, że powinna być funkcjonalna i mieć odpowiednią twardość – musi być kolorowa i atrakcyjna dla dziecka. Do Twojej decyzji należy już, czy będzie to szczoteczka manualna, czy elektryczna. Niektóre szczoteczki posiadają wbudowany timer, który wskazuje dziecku optymalną długość mycia zębów. Doskonałym dopełnieniem zestawu małego posiadacza zdrowych zębów, będzie kolorowy kubek.
Gdy arsenał do walki w służbie higieny jamy ustnej jest skompletowany, czas zapoznać się z właściwymi technikami mycia. By skutecznie zlikwidować płytkę bakteryjną i pozostałości pokarmu, należy czyścić osobno każdy z łuków zębowych. Szczoteczkę trzeba skierować pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów, a następnie wykonywać ruchy przesuwne. Następnie warto zastosować ruchy wymiatające i okrężne przebiegające w kierunku od dziąsła do zęba. Podczas całego zabiegu pielęgnacyjnego nie należy zbyt mocno dociskać szczoteczki. Może to doprowadzić do krwawienia dziąseł lub uszkodzenia delikatnej powierzchni szkliwa.

Jak uratować ząb? Instrukcja z Magazynu stomatologicznego 🙂

 
stomatologia dziecięca

 

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności