Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna w Częstochowie

Wybielanie zębów Częstochowa

Piękny i zdrowy uśmiech to bardzo ważny element aparycji. Każdy o nim marzy, jednak nie każdy może się nim poszczycić. Co możesz zrobić, gdy natura nie obdarzyła Cię śnieżnobiałymi zębami lub – jeśli na skutek zaniedbań pielęgnacyjnych i upływającego czasu – nie wyglądają one już tak dobrze jak kiedyś? Odwiedź nasz gabinet stomatologii estetycznej a sprawimy, że znajdziesz więcej powodów do uśmiechu.

Wybielanie zębów:

Jakie rodzaje przebarwień nazębnych wyróżniamy i czym są one spowodowane?

Przebarwienia nazębne mogą mieć charakter zarówno wewnątrzpochodny jak i zewnątrzpochodny. Pierwsze z wymienionych powstają na skutek niewłaściwego rozwoju zębów oraz chorób (m. in. porfirii, alkaptonurii czy zaburzeń hormonalnych). Przebarwienia zewnątrzpochodne są spowodowane działaniem niektórych produktów spożywczych (np. kawy, herbaty, czerwonego wina), używek, zaniedbaniami w higienie jamy ustnej i przyjmowaniem leków (np. żelaza czy antybiotyków z grupy tetracyklin). Zmiany w kolorze zębów mogą też być spowodowane wiekiem i pogłębiającą się mineralizacją szkliwa. Przebarwienia najczęściej przyjmują formę odznaczających się plam o spektrum barw od bieli, poprzez żółć, aż po odcienie koloru brązowego.

Stomatologia estetyczna

Dlaczego warto poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Doraźne i ogólnodostępne środki do wybielania zębów stosowane długofalowo zamiast pomóc, mogą wyrządzić dotkliwe szkody. Pasty wybielające zawierają w swoim składzie substancje, które doprowadzają do stopniowego ścierania się szkliwa. Naruszenie tego płaszcza ochronnego zębów może powodować nadwrażliwość i podrażnienia dziąseł.  Metoda wybielania zębów odpowiednio dobrana przez stomatologa oraz liczba zabiegów dostosowana do stopnia zaawansowania przebarwień, pozwala wyrównać kolor zębów i pozbyć się plam bez uszczerbku na ich kondycji.

Jakie są bezpieczne metody wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów wykonany w gabinecie stomatologicznym jest w pełni bezpieczny. Co więcej, niektóre z metod profesjonalnego wybielania zębów wzmacniają je i pozytywnie wpływają na ich stan. W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi:

  • Wybielania zębów metodą nakładkową – sposób ten polega na wykorzystaniu specjalistycznego żelu Opalescence, przeznaczonego do wybielania i odbarwiania tkanki zębowej. Gęsty, przeźroczysty żel umieszczony jest w wygodnych strzykawkach. Aplikuje się go na indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta nakładki, które następnie zakłada się na łuki zębowe. Systemu wybielania należy używać zgodnie z zaleceniami stomatologa. Metoda nakładkowa pozwala na wykonanie zabiegu wybielania w dowolnym miejscu i o najkorzystniejszej dla pacjenta porze dnia.    

stomatologia estetyczna dentaria

Jakich zaleceń należy przestrzegać, by jak najdłużej utrzymać efekty wybielania zębów?

Do dwóch godzin po wykonaniu zabiegu wybielania zębów nie należy spożywać pokarmów i napojów innych niż woda mineralna. Do dwóch dni nie można jeść ani pić niczego, co potencjalnie mogłoby zabarwić zęby, ponieważ po wybielaniu szkliwo chłonie wszelkie barwniki. Aby uniknąć dyskomfortu związanego z pozabiegową nadwrażliwością, należy też powstrzymać się od spożywania bardzo zimnych, gorących i kwaśnych produktów.

Ponadto, by przez długi czas utrzymać efekty wybielania, zaleca się stosowanie tzw. białej diety, która zakłada wyeliminowanie z jadłospisu kawy, herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków, owoców i warzyw.

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności