Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

stomatologia estetyczna zabieg w dentarii

Przeglądów kontrolnych stanu uzębienia dokonujemy przy pomocy kamery wewnątrzustnej wykrywającej wszelkie mikrouszkodzenia szkliwa i stany początkowe próchnicy.

Oferujemy Państwu wypełnienia zgodne z naturalną estetyką zęba. Stosujemy różnego rodzaju kompozyty światłoutwardzalne, rekomendowane przez międzynarodowe towarzystwa stomatologiczne i światowe autorytety. Stosowane przez nas materiały mają wysoką zdolność do naśladowania natury. Pozwalają dopasować kolor w sposób niezauważalny dla pacjenta i do złudzenia imitują naturę własnego zęba. Najczęściej używane w naszym gabinecie są nowoczesne kompozyty porcelanowe Gradia i Filtek Supreme, przy użyciu których można osiągnąć wspaniały efekt estetyczny. Stosujemy nowoczesny, bezbolesny, komputerowo sterowany system do wykonywania znieczuleń stomatologicznych The Wand™. Mamy do wyboru 5 rodzajów znieczuleń. Podawaniem znieczulenia steruje komputer. Dzięki temu, jest ono podawane z taką siłą, jaką dziąsło jest w stanie przyjmować. Możemy dobrać znieczulenie w zależności od rodzaju, długości wykonywanego zabiegu, wrażliwości pacjenta i stanu jego zdrowia. To wszystko sprawia, że zabiegi są bezpieczne i bezbolesne. Mamy możliwość przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu ogólnym (narkoza) pod opieką doświadczonego lekarza anestezjologa.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) przeprowadzamy z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, w tym także MIKROSKOPU.

Usunięcie chorej miazgi (nerwu), opracowanie i wypełnienie kanału jest w pełni komfortowe dla Pacjenta i z reguły przeprowadzane podczas jednej wizyty. Odbywa się to pod kontrolą RADIOWIZJOGRAFU.

Wykonujemy szynowanie zębów rozchwianych.

estetyczna-2

Terapia ozonowa:

Ozon działa bakteriobójczo i bezboleśnie. Natychmiast likwiduje szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby. OZONYTRON to nieduże urządzenie o przyjemnym wyglądzie. Leczenie ozonem jest bardzo proste i przyjemne. Zabieg polega na przyłożeniu do chorego miejsca końcówki, z której wydobywają się aktywne cząsteczki tlenu i niszczą zarazki.

Poprawa następuje często już po pierwszym zabiegu. Możemy zastosować ozon przy leczeniu bolesnych zapaleń dziąseł, paradontozy, aft i opryszczki, a także trudno gojących się ran. W trakcie leczenia stomatologicznego ozon pozwala na dokładne wyjałowienie ubytków oraz miejsc ciężko dostępnych np. w trakcie leczenia kanałowego. Dużą zaletą leczenia ozonem jest fakt, że jego użycie nie powoduje skutków ubocznych, które mogą czasem wystąpić przy leczeniu antybiotykami. Leczenie ozonem pozwala na zniszczenie bakterii i jednocześnie remineralizację wyjałowionych tkanek. Stosujemy do tego specjalne preparaty.

Zabieg składa się z dwóch części. Pierwsza w gabinecie to ozonowanie i smarowanie tkanek wspomnianym preparatem. Druga odbywa się w domu i polega na samym smarowaniu.

Zarezerwuj Wizytę Online
Wyraża zgodę na przetwarzanie danych w zakresie świadczenia usług medycznych. Polityka prywatności