Zabiegi w narkozie

Dzieci młodsze (2-6 lat), które boją się wizyty u dentysty, trudno jest w sposób racjonalny przekonać do leczenia w znieczuleniu miejscowym. Często posiadają one  już negatywne wspomnienia związane z próbami leczenia “na siłę” lub dolegliwości bólowe zębów uniemożliwiają skuteczną współpracę.
 
Dentaria może poszczycić się ponad 20-letnią współpracą  z wykwalifikowanym anestezjologiem, pielęgniarką anestezjologiczną  i odpowiednią kadrą, oraz nowoczesnym sprzętem anestezjologicznym. Podczas znieczulenia nieustannie kontrolujemy stan dziecka, dzięki czemu eliminujemy  ryzyko powikłań.
Leczenie w znieczuleniu ogólnym umożliwia wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych zabiegów stomatologicznych bez bólu, stresu i strachu. Ponadto w pierwszym etapie, przy rozległej próchnicy, często nie ma czasu na rozciąganie leczenia w czasie. Znieczulenie ogólne pozwala na bezpieczne, jednoczasowe wyleczenie wszystkich zębów w optymalnych dla stomatologa warunkach, co przekłada się na jakość postępowania. Z naszych doświadczeń wynika, że z reguły dzieci, nawet małe i wcześniej niewspółpracujące, przy kolejnych wizytach kontrolnych lub późniejszym leczeniu chętnie wracają do dentysty i nie wymagają dalszej pomocy anestezjologa. 

Jak wygląda zabieg w narkozie?

Dzieci po przybyciu do przychodni i zakwalifikowaniu do zabiegu (na podstawie wypełnionej ankiety i rozmowy z anestezjologiem) otrzymują doustnie syrop uspokajający, który w ciągu 15-20 min. redukuje poziom lęku i powoduje niepamięć (dziecko pamięta jedynie przyjście do przychodni i zabawę). Następnie dziecko jest usypiane przy pomocy inhalacji gazów anestetycznych. We śnie zakładamy wkłucie dożylne i po podaniu dalszych leków zakładamy do tchawicy specjalną rurkę intubacyjną, przez którą dziecko oddycha w trakcie zabiegu. Rurka ta pozwala z jednej strony na bezpieczne zapewnienie wentylacji w trakcie zabiegu, z drugiej strony pozwala stomatologowi na spokojne, pełne leczenie zębów z użyciem wszystkich nowoczesnych technik i materiałów stomatologicznych. Przez cały czas zabiegu funkcje życiowe dziecka są szczegółowo monitorowane, a sen utrzymywany jest przez precyzyjne dozowanie środków nasennych i przeciwbólowych przy pomocy nowoczesnego aparatu do znieczulenia. Uzupełniane są dożylnie płyny, co zapobiega odwodnieniu organizmu związanym z przerwą w piciu.
Dziecko pod narkozą przechodzi bezpiecznie zabieg
Po zakończeniu zabiegu leki anestezjologiczne zostają wstrzymane, a po kilku minutach dziecko budzi się. Tuż przed obudzeniem rurka intubacyjna zostaje usunięta.Po zabiegu dziecko przebywa z rodzicami w pokoju wybudzeniowym. Po znieczuleniu dziecko przez kilka następnych godzin pozostaje nadal pod resztkowym działaniem środków znieczulających, co manifestuje się początkowo sennością, zmiennością nastroju, niewielkimi zaburzeniami koordynacji i równowagi. Z tego względu dziecko musi pozostać w przychodni do obserwacji, co najmniej 1 godzinę po zakończeniu znieczulenia, a przez resztę dnia wymaga zwiększonego, ciągłego nadzoru ze strony rodziców/opiekunów. Po zabiegu można podawać picie po 1.5 godziny. W razie wątpliwości anestezjolog jest zawsze osiągalny telefonicznie

śledź nas na:

umów wizytę